Циліндр Titan T200

Упаковка, в якій циліндр Titan T200 поставляється в Україну, виглядає наступним чином.

У комплекті знаходятся п’ять ключів, запечатаних в непрозорий пакет.

Матеріал ключа - нейзильбер (характеризується корозійною стійкістю, підвищеною міцністю і пружністю при деформації, має сріблястий колір). Ключ має видовжену шийку (14 мм) і товщину від 3,3 (лезо ключа) до 3,5 мм (шийка ключа). Слід уважно ставитися до вибору захисту для цього циліндра. Наприклад, він не поєднується з броненакладкою Kale 500, Mottura Top Defender, але добре поєднується з захисною фурнітурою Titan, Mul-T-Lock, Rostex, Fuaro.

Відповідно до вимог європейських нормативів, виробник вжив заходів щодо захисту ключа від несанкціонованого копіювання. Це захист профілю ключа міжнародним патентом (що означає заборону на виробництво заготовок з таким профілем для інших підприємств), і наявністю пластикової картки власника (забезпечує можливість замовити ключ на заводі або у дилера).

У середині циліндра праворуч на сердечнику розташований ряд не заглушених отворів, куди можуть потрапити штифти корпусу і заклинити циліндр. З найменшим ризиком витягти сердечник (після того як будуть зняті скоби з пружинної сталі) можна, повернувши його ключем на кут близько 45 градусів проти годинникової стрілки. На фото також видно глухий отвір, що служить для перекодування в циліндрах, які мають таку опцію.

Корпус циліндра латунний. Обидві сторони циліндра захищені однаково, і не має значення, яка зі сторін буде зовнішньої. Для захисту від висвердлювання в нижній частині корпусу є два розпечені стрижні, які обмежують можливість застосування свердел необхідного діаметра. Секретність циліндра забезпечується двома типами кодових елементів: штифтами і слайдерами.

Внизу сердечника розташовані шість кодових штифтів, відповідних лункам нарізки ключа. Штифти латунні, крім двох, виготовлених із загартованої сталі. Останні мають грибоподібну форму і є антибампінговими. Штифти корпуса теж зроблені з латуні, крім загартованих гантелеподібних штифтів. Їх форма ускладнює відкриття циліндра відмичками. Кодові штифти і штифти корпусу розташовані попарно в кодових каналах корпусу і плага та підпружинені сталевими пружинами.

Деталі циліндра, взаємодіючі з хвилеподібною нарізкою ключа, знаходяться у верхній частині сердечника. Вони представлені кодовими елементами (слайдерами) і підпружиненою запірної планкою (балансом), які розташовані в спеціальному картриджі.

При установці правильного ключа слайдери утворюють єдиний паз, в який, при повороті сердечника, заходить запірна планка. На другому фото також видно дві маленькі пружинки, які штовхають запірну планку.

Для того, щоб зрозуміти, як працюють механізми захисту у Titan T200, було проведено тестування циліндра на стійкість до злому методом свердління.

Метою тестування було вивчення властивостей циліндрового механізму, і його захистів. Для цього робилася спроба висвердлити циліндр свердлами зі швидкорізальної сталі (HSS, або Р6М5). У разі, якщо вплив був не ефективним, застосовувалося фрезерування «складної» ділянки, після чого, якщо це було можливо, випробувальник знову повертався до менш шумних інструментів. Завдання провести випробування на швидкість не ставилося.

При свердлінні нижче лінії роз’єму свердло через деякий час зупинилося, очевидно, впершись в один з розпечених штифтів. Спроби подальшого свердління нічого не дали, тому було прийнято рішення залишити цю спробу. Решту штифтів було вифрезеровано твердосплавною Борфрезою, після чого сердечник вдалося із зусиллям провернути. Слід зазначити, що при розширенні отвору до більшого діаметра свердло не змогло б пройти гартовані стрижні захисту від свердління, розташовані в корпусі.

 Гарантія на циліндр Titan T200 5 років.