Циліндр Titan T100RX

 

Модель Titan T100RX має сертифікат відповідності EN1303-2005 від Trezor Test, де вказано шостий клас безпеки, пов’язаної з ключем, і другий клас стійкості до злому. Це найвищі показники даного нормативу.

Ключ має захищений патентом профіль і рухливий ролик. Подібні заходи, в першу чергу, спрямовані на те, щоб затруднити можливість виготовлення несанкціонованої копії ключа. Крім того, складний перекритий профіль затрудняє маніпуляції з циліндром. Товщина ключа 2,3 мм, довжина його шийки - 11 мм, що робить його сумісним з більшістю захистів. Матеріал ключа - нейзильбер (характеризується корозійною стійкістю, підвищеною міцністю і пружністю при деформації, задовільною пластичністю в гарячому та холодному стані; має сріблястий колір). Циліндр укомплектований чотирма ключами і пластиковою карткою власника, по якій у виробника можна замовити дублікат ключа.

Секретність циліндра забезпечується двома незалежними системами. Основна з них, відповідна нижній нарізці ключа, складається з шести кодових штифтів з хорошими перепадами висот (що властиво циліндрам англійського типу, і в поєднанні зі складним профілем, ускладнює їх взлом). Два кодових штифти мають грибоподібний форму, а відповідні їм штифти корпусу - гантелеподібну (див. фото нижче). Як і у моделі К5, штифти нестандартної форми сталеві, загартовані до 60 HRC. Решта штифтів зроблені з латуні.

Між першим і другим штифтом сердечника видно два отвори під стрижні, але самих стрижнів, що захищають від свердління.

Щоб краще зрозуміти, як реалізований захист від свердління, було проведено тест. Ми поставили перед собою завдання зламати циліндр, використовуючи свердла зі швидкорізальної сталі, і тільки в тому випадку, якщо це буде очевидно нездійсненним, використовувати твердосплавну Борфрезу. Метою випробувань було не показати мінімальний час, а вивчити, наскільки ефективні використані виробником елементи захисту від даного виду злому.

 

Циліндр зафіксували в лещатах, знявши вертушку, котра заважає це зробити. При свердлінні в нижню частину плага (осердя) свердло дійшло до п’ятого-шостого піна, після чого зупинилося. Спроби дійти до кінця або провернути сердечник в такому положенні нічого не дали, тому було вирішено дійти до кінця твердосплавної фрезою, після чого трохи розширити ключовий отвір спереду, і спробувати прокрутити його викруткою. Цього зробити не вдалося. Незважаючи на те, що нижні штифти були повністю видалені, бічні пластини не дали провернути сердечник. Тільки практично повністю зруйнувавши сердечник, вдалося його відкрити.

Висновки. Виходячи з тих характеристик, які вдалося оцінити, даний циліндр можна рекомендувати як рішення, відповідне заявленим виробником високим захисним властивостям. Встановлювати його бажано з захистами: броненакладкою або захисною фурнітурою (як і більшість інших циліндрів).

 

 

Гарантія на циліндр Titan T100RX 5 років.